Rama nuk lejon myslimanët ditën e dielë për Fiter Bajra

Kryeministri Rama ka postuar këtë të premte në darkë shënimin ku shkruan: KJO FUNDJAVË DO TË VIJOJË NJËSOJ SI E SHKUARA. TA KALONI SA MË QETË.Por mundet se nuk ka e ditur ose këshilltarët e kanë marrë në qafë, pasi këtë të dielë është Fiter Bajrami për krejt myslimanët e që mbetet festë e madhe.

Pra me këtë shënim të postuar nga nxitimi, Rama ka krijuar mërzitje dhe mllef ndaj tij, ndërkohë që Tirana është hapur deri në ora 21.00 çdo ditë e plot me qytetarë dhe asgjë nuk ka ndodhur.Komuniteti Mysliman ka kërkuar që të bëhet në shesh Fiter Bajrami duke respektuar rregullat, distancën,etj. Por as xhamitë nuk do ti lejojë qeveria ditën e dielë.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje