Ceka: Zyra e ambasadorit të BE Soreca, si zyrë biznesi

Në studion e emisionit të Artur Zheji në Oranews, Neritan Ceka akuzoi rëndë zyrën e BE në Tiranë, se është kthyer në zyrë biznesi me qeverinë dhe ministrinë e kulturës. Ndër të tjera zoti Ceka përmendi edhe një fond 800 mijë që po luhet për në Bylis.

I pyetur nga Zheji se kjo është akuzë e rëndë, zoti Ceka insistoi se kjo ambasadë mbetet si zyrë biznesi e jo zyrë diplomatike.

Në lidhje me këtë akuzë te Neritan Cekës redaksia mbetet e hapur që të botojë reagimin e kësaj ambasade.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje