Abuzimi seksual me 9 vjeçaren, i moshuari fierak rrezikon 25 vjet burg

Fier – Dalin detaje te reja ne lidhje me ceshtjen e ngacminit seksual me te mitur qe 73 vjecari Leonidha Rrapushi u akuzua nga Marjeta Bushi mamaja e nje 9 vjecare.

I akuzuari dhe akuzuesja jane konshinje ne lagjen “Çeligrad” ne Fier ku banesat nje gatdh i ndane nga njera tjetra.
Mamaja e 9 vjecares ka pohuar se e ka pare vet te akuzuarin qe kryente veprime te turpeshme ne trupin e tij ne prezence te vajzes se saj 9 vjecare dhe nje verpim i tille eshte regjistruar me celular edhe nga gjyshja e te mitures

Ajo ka pohuar se nuk i ka thene gje bashkeshortit pasi ka pasur friken e ndonje hasmerie nderkohe qe keto veprime 73 vjecari kishte qe nga gushti i vitit 2019 qe i kryente vajzes, ka pohuar ajo

Pala e akuzuar, te afermit e 73 vjecarit nuk kane preferuar qe te flasin por kane pohuar se ceshtjen e kane lene ne dore te drejtesise

Organi i akuzes i perfaqesuar nga prokurori Petrit Vukaj ka pohuar se dosja i eshte derguar perseri policise per plotesime.
Taulant Banushi qe eshte gjyqtari i ceshtjes ka pohuar se ne vendimin e shkurtuar kur u dha masa arrest me burg per 73 vjecarin i eshte dhene sekretarise gjykates sapo seanca ka perfunduar.

Burime fe besueshme nga akuza e gjykata kane pohuar se e mitura eshte mare ne pyetje para kameres ne nje dhome e vetme e cila ka treguar se cfare i ka kryer 73 vjecari gjate gjithe kohes dhe i akuzuari rrezikon minimalja 25 vjet burg pasi akuzohet se ka kryer mardhenie seksuale me te mitur. Por pritet dhe raporti mjeko ligjor per 9 vjecaren nese vertet 73 vjecari ka kryer mardhenie seksuale me te apo jo.

Gjyqtari Banushi pohoi se bashkia direkt pas denancimit duhet ta marr ne mbrojtje vajzen pasi si e jema qe denoncoi pas 7-8 muajsh dhe i jati qe ka thene sdi gje por dhe banesat shume prane, duhet ta marri ne nbrojtje ne streha te posacme/ALB365

Be the first to comment

Lini një Përgjigje