Duket si Opel Corsa, por shikoni çka brenda saj

A ju ka shkuar në mendje të ktheni makinën tuaj në një makinë me pedale?

Pronari i kësaj “Corsa”-s jeshile e ka realizuar këtë!

Sediljet dhe pjesa e motorit të këtij automjeti janë hequr dhe janë zëvendësuar me një makinë që vihet në lëvizje me anë të pedaleve.

Poshtë ulëseve të udhëtarëve që i ngjajnë karrigeve, janë vendosur nga një palë pedale dhe duhet të rrotullohen gjatë gjithë kohës në mënyrë që makina të mos ndalet, tamam si një biçikletë.

Marshet ndërrohen me butona sikur të motoçikletave, frenat janë hidraulike dhe përjashta ka drita LED, por nuk dihet nëse është legale të dilet kështu në rrugë.

Kjo makinë e pazakontë shitet për 1,600 funte britanike./InfoKosova/

A do e donit ju një makinë të tillë?

Shiko Videon:

Be the first to comment

Lini një Përgjigje