Covid-19 prek dhe Mallakastrën, pozitive mjekia në Metoh

Mallakastër – Shënohet rasti i pare me coronavirus né Mallakastër. Virusi ka prekur një infermiere në Metoh.

Mjekia është 50 vjeçe, punon e jeton në fshatin Metoh së bashku me familjen e saj .
Mjekia para nje muaj i kishte ardhur nje kushuri nga Greqia. Mjekia kishte takuar vajzen e kushuririt para 15 ditësh

Mjekia nuk ka pasur shenje po kishte ber tampon per sondazh , nga kto qe bene mjeksia dhe kish dal pozitive para 3 orësh .
Përgjigja e tamponit erdhi para dy orëve dhe ka rezultuar pozitive, pohojnë për ALB365 burime të besueshme nga spitali i Ballshit.

Ajo është karantinuar së bashku me familjen e saj, ndërkohë që pritet marja e tamponit për pjestarët e tjerë të familjes së saj në ditët në vazhdim

Be the first to comment

Lini një Përgjigje