Një tjetër viktimë nga covid- 19

Një 90-vjeçar me koronavirus ka humbur jetën sot në spitalin infektiv, si pasojë e tromboembolisë pulmonare.

90-vjeçari ishte i prekur nga COVID19 dhe vuante nga disa sëmundje bashkëshoqëruese (tromboemboli pulmonare, diabet mellitus, hipertension). Pacienti ndodhej i shtruar prej 5 ditësh në spitalin infektiv në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas mjekëve që e kanë trajtuar gjatë gjithë kësaj kohe, shkaku i vdekjes së 90-vjeçarit është tronboembolia pulmonare.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje