Covid-19, Basha falenderon SHBA-në për ndihmën ndaj Shqipërisë

Përmes në postimi në Twitter, kreu i PD-së, Lulzim Basha felenderoi për ndihmën ambasadën e SHB-së në luftën kundër Covid-19.

Basha shkruan se PD do vazhdojë të insistojë për testim dhe distancim social, të ofrojë zgjidhje konkrete & të kërkojë transparencë nga qeveria.

Basha: Falemnderit @USAmbAlbania & SHBA për ndihmën kundër #COVID19

@pdshqiperi do vazhdojë të insistojë për testim dhe distancim social, të ofrojë zgjidhje konkrete & të kërkojë transparencë nga qeveria. Fokusi ynë është jeta,shëndeti dhe ekonomia e shqiptarëve, jo retorika politike.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje