Kurti – Thaçit: Shpërnda parlamentin!

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme.

Në letrën drejtuar Thaçit, Kurti thotë se pas mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë, e vetmja rrugë mbetet shpërndarja e parlamentit dhe shpallja e zgjedhjeve të parakohshme dhe se kjo është e vetmja çështje që ai do diskutojë me të.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje