Koronavirusi boshatis Nju Jorkun, pamje të rralla

Edhe në qytetin më  të populluar të botës rrugët kanë mbetur bosh. Njerëzit janë mbyllur në shtëpi nga frika e koronavirusit, ndërsa makinat lëvizin shumë rrallë.

Në SHBA mediet raportojnë  se bilanci i të prekurve nga koronavirusi është gjithmonë në rritje, ku çdo 17 minuta vdes një person; numërohen 105 019 persona të infektuar dhe 1717 të vdekur.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje