Rritet bilanci, 197 të prekur me koronavirus. Ja harta e përhapjes

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë, duke shkuar në 197 numri i personave të infektuar, nderkohe qe ne terapi intensive jane ne gjendje te rene 4 paciente.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije sot detajet më të fundit nga testimet e reja që janë kryer në persona të dyshuar.

Harta zgjerohet ne Tirane dhe Fier, e po ashtu edhe ne rrethe te tjera, ku jane konfirmuar me heret raste pozitive me covid 19.

Numri i personave të prekur një ditë më parë ishte 186, ndërkohë që ka shkuar në 10 numri i viktimave

Be the first to comment

Lini një Përgjigje