Mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare/ Meta, Rama e Basha live me video

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

Edi Rama ka publikuar foto nga mbledhja online e Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Në foto duken Lulzim Basha, Presidenti Ilir Meta dhe ministrat e Shëndetësisë, i Brendshmi, i Drejtësisë, i Infrastrukturës dhe i Energjisë apo dhe kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçis dhe Arben Ahmetaj, i mandatuar për administrimin e situatës në Shqipëri me COVID-19.

Kësaj radhe liderët e politikës shqipare janë bërë bashkë në një tryezë online të thirrur nga Presidenti.

Herën e fundit kur pati një mbledhje të Këshillit të Sigurisë ishte më 2 dhjetor të 2019, një javë pasi Shqipëria u godit nga tërmeti 6.4 ballë por atëhere në mbledhje ishin Meta, Rama dhe ministrat përkatës, jo Lulzim Basha.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje