Yuri Kim përshëndet vendimin e BE për hapjen e negociatave

HERMES, agjensi udhëtimi

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka përshëndetur vendimin e ministrave të jashtëm të Bashkimit Europian për çeljen e negociatave me Shqipërinë.

“Vendimi i Bashkimit Europian për të hapur bisedimet pasqyron punën e palodhur nga qeveria shqiptare dhe njerëzit. SH.B.A. do të vazhdojë të mbështesë fuqimisht reformat dhe hapat e tjerë të nevojshëm për të arritur anëtarësimin. Urime dhe suksese”, shkruan Kim.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje