Basha: Mbështesim hapjen e negociatave për Shqipërinë

Ditën e sotme Lulzim Basha i kërkoi Këshillit Europian që të miratojë hapjen e negociatave për Shqipërinë.

Duke publikuar në Twitter statusin e Partisë Popullore Europiane, që rikonfirmon mbështetjen e saj ndaj Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut, Basha thekson se në këto momente të vështira nevoja për shpresë është më e madhe.

Lexo më tej nga Lapsi.al: 

Ekskluzive/ Një “PO” në formë shuplake. Zbulohet dokumenti i vendeve të BE për Shqipërinë 

Ekskluzive/ Drafti përfundimtar, Athina shton edhe dy kushte të reja për Shqipërinë 

STATUSI I BASHËS

Në këto ditë të vështira për Shqipërinë & mbarë botën,nevoja për shpresë është edhe më e madhe. Mirënjohje @EPPGroup

për mbështetjen. Në emër të PD dhe Opozitës së Bashkuar rikonfirmoj kërkesën tonë ndaj Këshillit Europian të miratojë në parim hapjen e negociatave për Shqipërinë.

foto galeri

Be the first to comment

Lini një Përgjigje