Ja 50 futbollistët e rinj më premtues në botë

Ansu Fati i Barcelonës dhe Rodrygo i Realit janë në mesin e 50 futbollistëve më premtues në botë, që pritet të dominojnë në vitet e ardhshme, bashkë me tashmë edhe pse në moshë të re, Kylian Mbappe, ka arritur majat.

UEFA ka publikuar listën e 50 futbollistëve që pritet në të ardhmen të dominojnë botën e futbollist, pasi Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo t’i kenë varë atletet.

Natyrisht, Kylian Mbappe është numër një, më pas talentë të jashtëzakonshëm cilësohen Ansu Fati i Barcelonës, Rodrygo i Real Madridit, Vinicius, Haaland i Borusia Dortmundit etj etj…

Më poshtë keni emrat dhe klubet ku luajnë 50 futbollistët me të ardhme të ndritur, raporton Gazeta Express.

Alessandro Bastoni (Italia), 20 vjet, Inter

Myron Boadu (Países Bajos), 18 vjet, AZ Alkmaar

Domagoj Bradaric (Kroacia) 20 vjet, Lille

Eduardo Camavinga (Francia) 17 vjet, Rennes

Rayan Cherki (Francia) S16 vjet, Olympique de Lyon

Jonathan David (Canadá) 19 vjet, Gante

Zuriko Davitashvili (Georgia) 18 vjet, Rubin Kazan.

Dodô (Brasil) 21 vjet, Shakhtar Donetsk.

Odsonne Edouard (Francia) 21 vjet, Celtic de Glasgow

Dimitris Emmanouilidis (Grecia) 19 vjet, Panathinaikos

Fabio Silva (Portugal) 17 vjet, Porto.

Ansu Fati (España) 17 vjet, Barcelona.

Florentino Luís (Portugal) 20 vjec, Benfica.

Bryan Gil (España) 18 vjec, Sevilla.

Mason Greenwood (Inglaterra), 18 vjec, Manchester United.

Reece James (Inglaterra) 20 vjec, Chelsea.

Boubacar Kamara (Francia) 20 vjec, Olympique de Marsella.

Kang-in Lee. (Corea del Sur) 18 vjec, Valencia

Michal Karbownik. (Polonia) 18 vjec, Legia de Varsovia.

Vadim Karpov (Rusia) 17 vjec, CSKA Moscow.

Sekou Koita (Mali) 20 vjec, Salzburgo.

Jules Koundé (Francia) 21 vjec, Sevilla

Dejan Kulusevski (Suecia) 19 vjec, Juventus

Diego Lainez (México) 19 vjet, Betis.

Noa Lang (Países Bajos) 20 vjet, Ajax

Bogdan Lednev (Ucrania) 21 vjet, Dinamo de Kiev.

Dennis Man (Rumanía) 21 vjet, sCSB.

Nikola Moro (Croacia) 21 vjet, Dinamo de Zagreb.

Rafael Leão (Portugal) 20 vjet, Milan.

Troy Parrott (Irlanda) 17 vjet, Tottenham Hotspur.

Strahinja Pavlović (Serbia) 18 vjet, Partizán de Belgrado

Panagiotis Retsos (Grecia) 21 vjet, Bayer Leverkusen.

Bukayo Saka (Inglaterra) 18 vjet, Arsenal.

Oihan Sancet. (España) 19 vjet, Athletic Club.

Arnór Sigurdsson (Islandia) 20 vjet, CSKA de Moscú.

Boubakary Soumaré (Francia) 20 vjet, Lille.

Calvin Stengs (Países Bajos) 21 vjec, AZ Alkmaar

Magomed-Shapi Suleymanov (Rusia) 20 vjec, FC Krasnodar.

Dominik Szoboszlai (Hungría) 19 vjec, RB Salzburgo

Tomás Tavares (Portugal) 18 vjec, Benfica

Tetê (Brasil) 19 vjec, Shakhtar Donetsk

Tomás Esteves (Portugal) 17 vjec, Porto.

Francisco Trincão (Portugal) 20 vjec, SC Braga.

Zinho Vanheusden (Bélgica) 20 vjec, Standard de Lieja.

Yari Verschaeren (Bélgica) 18 vjec, Anderlecht

Dušan Vlahović (Serbia) 19 vjec, Fiorentina.

Kubo (Japon) 18 vjet, Real Madrid

Rodrygo (Brazil) 18 vjet, Real Madrid

Sancho (Anglia) 19 vjet, Dortmund

Vinicius (Brazil) 19 vjet, Real Madrid

Mbappe (Franca) 21 vjet, PSG

Be the first to comment

Lini një Përgjigje