Dy raste te dyshuara ne Fier e Mallakaster, zbrazen rruget pas orës 10

Fier – Nje rast i dyshuar me coronavirus ne Frakull. Burime zyrtare nga kjo njesi administrative pohuan se shtetasi Bexhet Hamataj afer 55 vjec ka fol me 127 she inkanthene te vetkarantinihet. Dyshohet
Se eshte me coronavirus dhe pritet marja e tamponit te dali pergjigja e analizave nese ka apo jo coronavirus. Nje rast tjeter ne Pocem te Mallakastres nje grua e ardhur nga Greqia dyshohet e infektuar por pritet pergjigja e analizave

Nga ora 10 deri tani nga policia e fierit mesohet se jane shoqeruar rreth 6 persona ne mjediset e komisariatit ndersa jane denuar me mase 10 mije leke rreth 10 qytetare, kryesisht kembesore. Keta te fundit kane shkelur vendimin qe ndalon levizjen e qytetareve jaahte fashes orare 06:00-10:00. Aksioni nderkohe vijon dhe patrullat ndalojne e pyesin cdo qytetar qe leviz ne kembe, me biciklete apo automjet. Kontrolle ka brenda ne qytet, ne hyrje dalje te dij dhe ne njesite administrative. Blute theksojne se kontrollet nuk do te ndalen derisa te gjithe te ndergjegjesohen per te zbatuar keto orare, parandaluese per perhapjen e covid-19

Be the first to comment

Lini një Përgjigje