Presidenti Meta: Populli kuqezi është zgjuar!

HERMES, agjensi udhëtimi

Kreu i shtetit Ilir Meta ka publikuar në Facebook pamje nga manifestimi madhështor i ditës së djeshme.

Presidenti shprehet se demokracia nuk rrezikohet kur populli mbron kushtetutën, por nga pushteti që e shkel atë.

“Demokracia nuk rrezikohet kur populli ngrihet në mbrojtje të Kushtetutës, por kur pushteti, me anë të ligjeve antikushtetuese dhe antipopullore, kërkon të shtypë vullnetin e popullit, të drejtat e qytetarëve dhe të drejtat e tyre kushtetuese. Populli kuqezi është zgjuar!”,- shkruan kreu i shtetit.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje