Protesta/ Me naftëtarët e UPN Ballsh solidarizohen kolege e familjarë

Mallakaster – 10 grrvistet e irise te UPN ne Ballsh hyne ne diten e dyte te greves se urise. Mengjesin e sotem dhjetra e dhjetra kokege te tyre u solidarizuan e shprehen deshiren qe edhe ata te behen pjese e kesaj greve urie.
Jo vetem kokege por edhe familjare te tyre erdhen per ti pare dhe u solidarizuan me greven e tyre

Grevistet jane te vendosur ne greven e tyre pasi kane pese paga te prapambetura pa marr . Ata pohojne se nuk ka negociata pa mar pese pagat dhe me pas ulemi ne tavoline per negociat me firmen

Grevistet pohojne se kane borxhe tek te afermit e ture si dhe kredi ne banka per tu ushqyer e arsimuR femijet. Ata kerkojne nderhyrje nga qeveria qe te zgjudhi problemin

Ata thone se neqoftese nuk zgjidhet problemi i tyre ata do vazhdojne greven e urise deri ne vdekje

Be the first to comment

Lini një Përgjigje