Ministri kinez: Koronavirusi është i shërueshëm

Përqindja e vdekshmërisë në Kinë nga koronavirusi është 2,29%.

Ndërkohë, ajo jashtë Kinës është 0,55%, deklaroi ministri i Jashtëm kinez, Wang Yi në Konferencën e Sigurisë që po zhvillohet në Munih.

”Kjo tregon se sëmundja është e shërueshme”, theksoi ai.

”Mundësia e rritjes ekonomike nuk është e kompromentuar dhe Kina do të dalë nga kjo situatë më e fortë dhe do të shndërrohet në një ekonomi më të fortë”, deklaroi Wang.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje