Greva e urisë/ Mallakastra 90 minuta pa ujë e drita

Mallakastër – Zona e Mallakastrës nuk është furnizuar me ujë e drita për 90 minuta pasditen e sotme.

Lajmi konfirmohet nga punonjës të stacionit pompimit në Pocem që ndodhen në greve urie të cilët pohuan se shkak ka qene një manovrim qe kerkuan nga salla operative e stacionit elektrik Vlore por qe ne nuk e kryem pasi jemi ne grevë urie. Kjo ka bër që të nderpitet energjia elektrike dhe derisa erdhën specialistël nga Fieri e gjithë zona e Mallakastrës ka qënë pa energji elektrike dhe pa uj të pijshëm./ ALB365

Be the first to comment

Lini një Përgjigje