Tërmeti ishte 4.9 ballë, epiqendra në fshatin Bubq

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar sot në mbrëmje se lëkundjet e tërmetit që u ndjejnë në Tiranë ishin me magnitude  4.9 dhe epiqendër 3 kilometra afër fshatit Bubq.

Ministria e Mbrojtjes u referohet të dhënave të Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

“IGJEUM  njofton paraprakisht se tërmeti ishte me magnitude  4.8 me thellësi 7 km, me epiqendër 3 km ne veri te fshatit Bubq”,- thuhet në njoftimin e Ministrisë.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje