Studentja erdhi nga Kina, shtrohet tek Infektivi

Një studente shqiptare e cila u kthye nga Kina pas përhapjes së koronavirusit aty është shtruar në infektiv.

Pas ekzaminimit mjekët deklaruan se studentja shqiptare ka grip të thjeshtë dhe nuk ka koronavirus apo shenja të saj.

Studentja do të dalë shumë shpejt nga spitali dhe nuk ka dyshime se ajo ka koronavirus dhe të përbëjë rrezik për qytetarët shqiptarë.

Në Shqipëri nuk ka ende asnjë rast të dyshuar me koronavirus deri ditën e sotme. Ky virus i ka marrë jetën mbi 100 personave në Kinë dhe mijëra të tjerë janë infektuar.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje