Protesta/ 27 muaj pa rroga, puntorët lënë Mallakastrën pa ujë e drita

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

Rreth 17 punetore te nenstacionit elektrik dhe stacionit te pompimit ne Pocem te Mallakastres kane pezulluar punen sot per shkak se kane 27 muaj pa marre rrogat dhe sigurimet shoqerore. Diten e sotme rreth 60 % e Mallakastres pa uje e drita .

Sipas punetoreve ky nen stacion elektrik dhe stacion pompimi jane varur nga TEC Ballsh, me pas nga ARMO dhe tani varet nga UPN Ballsh. Shitblerja e kesaj te fundit nga disa kompani ofshore, thone puntoret ka bere qe ata per 27 muaj te mos marrin as pagat dhe as sigurime shoqerore.

Por plot 27 muaj por asnje zgjidhje dhe punetoret i ka lene ne rruge . Ky nenstacion funizohet nga Ballshi dhe vlora dhe mban me drita dhe uje gjithe Mallakastren .
Punetoret shprehen se eshte protesta e dyte qe organizojne dhe shprehen se do te vazhdojne deri ne zgjidhje pasi gjithmone jane mashtruar .

Be the first to comment

Lini një Përgjigje