Pas Qerimit të Mallakastrës një tjetër i dënuar në Qarkun Fier

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

Nga Vladimir Muçaj – Historia vazhdon me kryebashkiake ne qarkun Fier te cilet duhet te dorezojne celesat e zyres se kryebashkiakut!

Sipas hulmutimeve tona profesionale Qerimi i Ballshit ka dhe shoke te tjere ne Qarkun Fier! As Qerimi kryebashkiak ne Mallakaster sa rasti tjeter nuk eshte se jane”super kriminela” e te lidhur me krimin! Jo! Krahasuar me Qerimin rasti radhes eshte me peshe te rende per cka eshte denuar ne nje vend perendimore! Madje e them me bindje se nese Qerimi nuk ka deklaruar denimin ne Greqi per nje sherr ky i radhes nuk ka “kandar” ta mbaje! Eshte e rende shume e rende!

Rasti i radhes eshte edhe me i rende krahasur me rastin e Qerimit te Ballshit! Ne fund te fundit per rrahje eshte denuar ne ishullin greke! Burrat dhe zihen dhe grinden dhe rrihen mes tyre! Qerimi gaboi kur nuk e deklaroi! Ai e dinte! Kur thote se nuk ka pas informacion genjen! Genjen madje shume keq!

Ta leme menjane rastin Qerim i cili i ben nder vehtes te dorezoj celesat e bashkise per genjeshtren e tij le ti kthehemi rastit te radhes!

Kryebashkiaku i radhes e ka edhe me te rende denimin e mare dhe te pavuajtur!Dhe pse eshte e vertete per shkaqe thjesht profesionale gazetareske une nuk po ua shuaj kurreshtjen per emrin deri ne mbritje te dokumentit qe rruges ne ardhje eshte!..Deri atehere beni durim! Me prisni!

Nese per ligj betohemi e flasim kryetari i Ballshit tashme moralisht dorehqje duhej te kishte bere! Po keshtu dhe ai i Lushnjes pas ngjarjes se rende ne zyren e tij! Ju beni durim me prisni mua ndersa keta dy te lartpernendur ndoshta presin “shokun” e trete kryebashkiake qe te marin vendim se bashku para Partise ligjit dhe opinionit publik!…

Be the first to comment

Lini një Përgjigje