Vidhet kabli elektrik 20 kilovolt, dëme në paisje elektrike.

Fier – Vjedhja e pese meter kabel elektrik e linjes 20 kilovolt ne gabinen elektrike tek gjimnazi “Janaq Kilica” më lagjen “Kastriot” ne oren dy pas mesnate ka bere qe disa pallate e biznese jo vetem te mbeten pa enegji elekrrike por te pesojne difekte ne paisjet elektroshtepikae edhe ne paisje ne dyqane e lokale si dhe ashensore.

Familjare e pronare biznesesh pohojne per demet e shkaktuara nderkohe qe pohojne se OSHEE ka mbrritur dhe ka riparuar defektin duke nderruar kablin por jane demet ekonomike ne paisjet elektrike ato qe rendojne me shume ne xhepat e faniljeve e bizneseve .

Ata pohuan se ne kete ngjarje ku hajdutet vodhen pese meter kabel elekrrik te 20 kilovolteshit e kane shitur për skrap dhe me shume se 20 mije leke te vjetra nuk kane marre, por policia nuk eshte dukur fare qe te pyesi apo te kontrolloje dy kamerat qe ndodhen ne gjimnazin prane gabines elekteike/ALB365

Be the first to comment

Lini një Përgjigje