Arrest me burg për tre autorët e dyshuar tê vrasjes së Drita Saliaj në Mallakastër

Fieri – Masa sigurise e tre autoreve te ngjarjes ne fshatin Gjerbes ne Mallakaster

Nen masa te rrepta sigurie prej policise Fier kane mbritur ne gjykaten e Fierit ne oren 09:30 tre autoret e dyshuar te vrasjes se Drita Saliaj ne Gjerbes te Mallalastres ne daten 6 janar.
Gjyqtare e ceshtjes eshte Orkida Licaj.
Prokuror Hysen Hajasllari te cilet kane qene te gatshem per diten e sotme nderkohe qe avokate kane qene Besrnik Gega, Erlis Nakollari dhe Genti Hena.

Te akuzuarit jane Luis Saliaj 16 vjec nga Gjerbesi, Sindi Shehaj 16 vjec nga Çrrila dhe Ervis Zotaj 26 vjec nga Gjerbes rrethi Mallakaster

Pasi ka degjuar palet gjykata vendosi arrsst me burg per tre autoret e dyshuar
Ne sallen e gjyqit Ervis Zotaj se pranoi akuzen, skam qene aty, mesohet te kete thene 26 vjecari
Edhe dy tjeret 16 vjecare kane qene kontradiktore ne deshmite e tyre

Burime kofidenciale nga salla e gjyqit pohuan se : jane perdorur dy automjete ku
jane gjetur njolla gjaku, fije floku dhe mbetje rrobash e shalli, fije pambuku por priten pergjigja e analizave laborotorike qe te dalin se kujt i perkasin ato, viktimes apo ndonje prej autoreve/ALB365

Be the first to comment

Lini një Përgjigje