“Analiza”, 17 oficerë policie në pranga

Një aksion i madh i SHÇBA-së në Durrës ka bërë të mundur arrestimin e 17 policëve.

Sipas News 24, prokuroria ka lëshuar 17 urdhër-arreste. Mësohet se policët akuzohen për veprën penale të shpërdorimit të detyrës.

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka arrestuar dhe proceduar 17 oficerë policie në Durrës e Shijak të cilët akuzohen për shpërdorim detyre.

Burime konfidenciale bëjnë me dije se SHKB, në bashkëpunim me prokurorinë e rrethit Durrës, kanë nisur një hetim që pritet të finalizohet me procedimin e një numri të lartë efektivësh policie.

Efektivët janë thirrur për analizën vjetore të Drejtorisë Vendore të policisë, ndërsa në përfundim është bërë dhe shoqërimi i tyre.

Pritet qëndrimi zyrtar i policisë vendore mbi ngjarjen.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje