Petrit Vasili: Rama tradhtoi Kosovën

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, e cilësoi projektin e minishngenit të Ballkanit, si një tradhti kombëtare të kryeministrit Edi Rama ndaj Kosovës. Në një deklaratë për mediat, Vasili u shpreh se me minishengenin “Edi Rama tregoi qartë qëndrimin më të egër ndaj Kosovës dhe me tradhtarin”.

Vasili deklaroi se qendrori mi i kryeministrit Edi Rama u bë pjesë e një projekti që nuk ka të bëjë me interesat kombëtarë dhe europianë, por me interesat e oligarkëve.

Sipas tij, projekti i minishengenit është dhe kundër qëndrimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për rajonin dhe Kosovën.  “Minishengeni duke iu kundërvënë dhe SHBA-ve synon për ta lënë mënjanë dhe anashkaluar Kosovën. Edi Rama tregoi qarte qëndrimin më të egër ndaj Kosovës dhe më tradhtarin”,- deklaroi Petrit Vasili.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje