Miu shkakton defekt në gabinën elektrike tek kadastra

Fier – Një zjarr për motive ende të paqarta ka rënë në gabinën elektrike ku ndodhen edhe zyrat e Kadastrës së Fierit këtë të hënë.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit. Zjarrfikësit kanë shkuar tek Kadastra dhe kanë bërë të mundur fikjen e flakëve. Mësohet se shkaku ka qënë kalimi i një miu i cili ka kryer lidhjen e shkurtër duke shkaktuar shkëndi e më pas flakë

Be the first to comment

Lini një Përgjigje