Moti, sot shi dhe dëborë

Vendi ynë do të ndikohet në orët e para të mëngjesit nga kalimi i një fronti të fothtë ku priten reshje shiu me intesitet dhe stuhi në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore në lartësi 600-800 metra do të ketë rreshje bore.

Pasdite moti do të përmirësohet. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur.  Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore 0/8°C

Zonat e ulëta  7/16°C

Zonat bregdetare 10/17°C

Be the first to comment

Lini një Përgjigje