Rikthehet Muriqi, shënon gol të bukur për Fenerbahcen

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

Vedat Muriqi e ka trefishuar rezultatin për Fenerbahcen, në një ndeshje kundër Istanbulspor AS në Kupën e Turqisë, duke e lënë plotësisht prapa lëndimin që ia humbi dy ndeshje të rëndësishme me Kosovën dhe një me Fenerin gjatë muajit nëntor.

Muriqi, i cili është titullar për herë të parë që prej lëndimit të nëntorit, shënoi për 3:0 për Fenerin në minutën e 71-të, raporton Gazeta Express.

Kosovari gjuajti me këmbën jo të preferuar, por shënoi duke e mposhtur portierin kundërshtar me një goditje të bukur.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje