Rama në pritjen e Mbretëreshës, vëmendjen e merr Trump

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elizabeth II.

Pritja është zhvilluar në Pallatit Buckingham me rastin e 70-vjetorit të Aleancës së Atlantikut Verior (NATO), dhe samitit që mbahet në Londër në 3 dhe 4 dhjetor të 2019-ës. Siç shihet edhe nga foto Rama qëndron në këmbë krah presidentit maqedonas Zoran Zaev. Vëmendjen e ka marrë si zakonisht presidenti amerikan Donald Trump me gjestet e tij. 

 Leaders of NATO alliance countries, and its secretary general, join the Queen and Prince Charles for a group picture during a reception in Buckingham Palace
 Inside Buckingham Palace tonight, Camilla shakes hands with US President Donald Trump, watched on by the Queen
 Erdogan arrives with his wife Emine at Buckingham Palace, London, as NATO leaders gather
 Boris Johnson with French President Emmanuel Macron during the palace reception
 Before going to Buckingham Palace, Melania and Donald Trump joked with Prince Charles at Clarence House earlier today
 Prime Minister Boris Johnson greets Chancellor of Germany Angela Merkel at Buckingham Palace

Be the first to comment

Lini një Përgjigje