UEFA/ Ja ku do të luhet ndeshja Shqipëri-Francë

Pas ndeshjes testuese që u luajt dje në “Arenën Kombëtare” mes Apolonisë dhe Vllaznisë ku të pranishëm ishin edhe inspektor të UEFA-s, sot ka dalë vendimi në lidhje me sfidën Shqipëri-Francë.

UEFA i hap dritën jeshile zhvillimit të ndeshjes në stadiumin e ri që do të mbajë emrin “Air Albania Arena”.

Takimi kundër Francës më 17 nëntor do të luhet pikërisht në impiantin e ri.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje