Bravo, Kryemnistrit italjan, bravo ministrit Lleshaj!

Nga Vladimir Muçaj – Lajmi i fundit na per kthimin ne familje Kelvinit padyshim na kenaq te gjitheve! Rasti i vogelushit per nga rrjedhja si kishte ndodhur ishte prekese ishte emocionuese!

Pas nje kalvari prrpjekjesh e sfilitjesh te te atit te djalit me ne fund u realizua kthimi i tij prane familjes tashme te gjysmuar pas vrasjes se te emes se tij ne cmendurine Siriane!..Ky operacio ishte i veshtire per vete rrethanat e atjeshme! Dhe pse atje dergjen e shume te tjere shqiptare gra e femije finalizimi i marjes se djlit shenon padyshim nje shprese dhe per ata fatkeqe qe koa i rrembeu ne vendin e gabuar! Ne kete aksion te sukseshem ndihmoi kryeministri italian! Duhet ti themi Bravo te gjithe! Ishin bashkeveprues e te kordinuar dhe nje grup i specializuar shqiptar ne drejtimin e ministrit Lleshaj! Duhet ti themi Bravo ministrit dhe djemeve te operacionales! Radti tregon fare qarte se ku ka perkudhtim pune ndergjegje e dashuri cdo gje arrihet! Une jam kritik madje shume per shume skuta te shtetit pavaresisht ngjyrave kush vjen e iken nga karrigja! Por per kete rast dua te shperndaj nje Bravo te madhe per te gjithe ata qe mundesuan realizimin e kthimit te djaloshit ne strehezen familjare!..

Be the first to comment

Lini një Përgjigje