Policia ndalon pronarin e pikës ku ndodhi shpërthimi në Portëz

Fier – Policia ka ndaluar pronarin e  kompanise “eurogaz” Sokol Mece 62 vjec kun je dite me pare ndoshi shperthimi I nje depoziye gazi ne Portez ne aksin rrugor naciona; Fier – Patos.

Ndalimi i tij u be nen akuzen per thyerje te regullave te sigurimit teknik dhe mbrojtjes ne pune. Lajmi per ndalimin e Meces konfirmohet dhe nga  Drejtoria e Policise Vendore  e Qarkut Fier

Ne kompanine Eurogaz, ndodhi shperthini i bombules paraditen e djeshne ku nuk pati viktima por vetem deme materiale

Policia

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan shtetasin:

•S.M., 62 vjeç, banues në Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në pikën e furnizimit me gaz të automjeteve në fshatin Portëz, në pronësi të këtij shtetasi, ka rënë zjarrë dhe si pasojë ka pasur shpërthim, ku janë dëmtuar banesa e godina përreth.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së parë Fier, për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkelje e rregullave mbi lëndët plasëse djegëse dhe radiokative” dhe “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” e mbetur në tentativë.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje