Zac Posen mbyll shtëpinë e modës, fustanet “star”

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Dje, Zac Posen njoftoi se do të mbyllë markën e veshjeve që mban emrin e tij pas muajsh të tërë negociata me bashkëpronarin

Posen është një emër i njohur në New York dhe mbahet si mbret i tapetit të kuq. Natalie Portman veshi një nga krijimet e Posen në premierën e Star Wars në vitin 2002 dhe i fali dizajnerit famë ndërkombëtare.

Gjatë këtyre 17 viteve, Posen ka shërbyer për Katie Holmes, Rihanna, Sarah Jessica Parker, Iman dhe Oprah Winfrey.

Këto gra iu drejtuan Posen sepse ai krijonte fustane që theksonin trupin aty ku duhej dhe mbulonin pjesë të tjera me fruda, bishta e paterna. Korsetë ishin specialiteti i tij, por Posen realizonte me mjeshtëri edhe fustane të derdhura a seksi.

Për Met Gala e këtij viti, ai bashkëpunoi me GE dhe përdori një teknologji të re për të krijuar rozeta për fustanin e Deepika Padukone dhe për të realizuar një lule tre dimensionale për Jourdan Dunn.

Këto janë 18 krijimet më mira të Zac Posen dhe jemi të bindur se do të mbahen mend gjatë.

Natalie Portman në vitin 2002, në premierën e “Star Wars: Episode II Attack of the Clones”

Stella Schnabel dhe Zac Posen në Met Gala 2004

Gwyneth Paltrow në ceremoninë e çmimeve Oscar, 2007

Jessica Chastain, Festivali i Filmit në Kanë, 2011

Oprah Winfrey në ceremoninë e çmimeve Oscar, 2011

Glenn Close në ceremoninë e çmimeve Oscar, 2012

Rihanna në Diamond Ball, 2014

Liu Wen në Met Gala 2014

Viola Davis në SAG Awards 2016

Claire Danes në Me Gala 2016

Iman në amfAR Gala në New York, 2017

Katie Holmes në Met Gala 2017

Ashley Graham në në ceremoninë e çmimeve Oscar, 2019

Miley Cyrus në ceremoninë e çmimeve Grammy, 2018

Deepika Padukone në Met Gala 2019

Jourdan Dunn në Met Gala 2019

Julia Garner në Met Gala 2019

Sarah Jessica Parker rrugës për në New York City Ballet’s 2019 Fall Fashion Gala/ Burimi: Vogue

Be the first to comment

Lini një Përgjigje