Hoxha: Ngarkesa e drogës që mbrriti nga Durrsi në Patos u “vodh”

Gazetari Artan Hoxha në emisionin Opinion të Blendi Fevziut ka pohuar se: një ngarkesë droge ka mbitur në portin e Durrsit nëpërmjet një kontenieri me banane. Ky kontenier është transportuar nga porti i Durrsit e ka mbrritur në magazinën e firmës që merret me banane në Patos.

Gjatë orëve të natës një grup grabitësish me maska kanë bllokuar rojen, kanë marr në pjesën e jashtme të kontenierit, kanë marr ngarkesën e drogës dhe janë larguar.

Kjo ngjarje është duke u hetuar ka pohuar Hoxha , i pyetur në polici roja i firmës ka pohuar se nuk kam parë gjë, ata më lidhën e më lanë në një vend që nuk kam parë gjë. Gazetari Hoxha ka pohuar se pronari që kish porositur ngarkesën nuk dinte gjë pasi atje shkuan vjedhës me maska dhe e kanë hapur kontenierin nga pjesa e jashtme , morën ngarkesën dhe u larguan, ka përfundua Hoxha

Be the first to comment

Lini një Përgjigje