Grekët i gjakosin tifozët e Bayernit në ndeshjen e Champions

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Tifozët e Bayern Munich janë gjakosur nga dhuna që tifozët grekë e shkaktuan ndaj tyre gjatë ndeshjes së Ligës së Kampionëve mes Bayernit U19 dhe Olympiacosit U19.

Rreth 80 huliganë, shumica prej të cilëve kishin veshur helmeta motoçiklete, i sulmuan tifozët gjermanë në tribuna, pasi e kishin pushtuar fushën në Athinë, ku po luanin ekipet U19 të këtyre klubeve, raporton Gazeta Express.

Sulmi ndodhi në minutën e 84-të të ndeshjes, kur djelmoshat e Bayernit po fitonin 4:0.

Pamje nga vendi i ngjarjes i shfaqin tifozët gjermanë të gjakosur.

Bild raporton se pesë tifozë janë dërguar në spital me urgjencë si pasojë e sulmit.

Ξεφτίλα ρε σε αγώνα νέων #OLYFCB #OlympiacosFC

View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter

MIA SAN MIA@HomeFCB · 3h

Momento assustador: no jogo do Bayern sub-19 contra o Olympiacos na UEFA Youth League, cerca de 30 hooligans com o rosto coberto entraram em campo. Os jogadores do Bayern choraram de medo, e segundo o @__Kumbi__, cerca de 5 fãs do Bayern estão no hospital.

MIA SAN MIA@HomeFCB

Os hooligans passaram pelos treinadores, em seguida, invadiu e jogaram fogos de artifícios no local onde estava os fãs do Bayern – havia crianças no meio. Todos ficaram desesperados. Os jogadores estavam seguros e os ultras só foram embora com a chegada da polícia. [@Plettigoal]

View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter

Be the first to comment

Lini një Përgjigje