Foristrada përplas për vdekje kalimtarin me biçikletë

Divjakë – Një drejtues mjeti teksa ka qënë duke udhëtuar ka përplasur për vdekje një banor të zonës që ka qënë duke e cur me biçikletë i cili është përplasur për vdekje ndërkohë që drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes.

Sot rreth orës 14:10, në aksin rrugor “Tre urat-Çermë”, një automjet tip “Fuoristradë” dyshohet se ka përplasur shtetasin F.M, 64 vjeç, nga Zhamë Sektor, i cili ka qënë duke udhëtuar me biçikletë dhe ka gjetur vdekjen në vend.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje