Policia kap në Kapështicë 116 kg hashash. (fotot)

Greqi – Kapen 116 kg marijuanë në afërsi të Kapshticës. Operacioni ne Grevena, ku policia greke ka ndaluar dy automjete.

Ne njerin prej automjeteve sekuestroi 36 pako me 116 kg 100 gram marijuane ndersa mjeti i dyte sherbente per kontrollin e rruges. Ne pranga 3 greke, 34, 36 dhe 51-vjec.

Gjate kontrolloeve ne makina dhe ne banesat e te dyshuarve, u gjeten edhe 285 gram marijuane ne total, 1 peshore, 1 thike, 6 celulare dhe 260 euro.

Prej fillimit te vitit policia greke ka sekuestruar kryesisht prane kufirit por edhe ne zona te tjera, mbi 9 ton marijuane qe dyshohet se vinte nga Shqiperia

Be the first to comment

Lini një Përgjigje