Zgjedhjet në Kosovë/ Numërohen 41% e kutive

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

Kur janë hapur 1051 kuti nga 2547 që është gjithsej numri i kutive të votimit të zgjedhjeve në Kosovë kanë dale rezultatet e para. Ato rezultate janë paraprake pasi janë hapur vetëm 41,26% e kutive. Shihet një garë e fortë mes LDK dhe Vetëvendosjes se cila do të jetë fituese e këtyre zgjedhjeve.

KETU mund të shihni rezultatet zyrtare në kohe reale.

LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVËS          25,28%
LËVIZJA VETËVENDOSJE!                             24,03%
PARTIA DEMOKRATIKE E KOSOVËS          22,82%
AAK – PSD                                                            12,66%
NISMA – AKR – PD                                            5,53%
SRPSKA LISTA                                                     5,23%

Be the first to comment

Lini një Përgjigje