Sherri/ Shqiptarja dhe i dashuri përfundojnë në pranga

Ajo qe u zbulua pas nje sherri ne çift u kushton prangat dy te rinjve shqiptare ne Itali. Mediat fqinje raportojne vajza shqiptare ka telefonuar per ndihme policine pasi ishte duke u zene keq me te fejuarin.

policia italiane

Vajza 29 vjecare ka telefonuar pas sherrit me te fejuarin e saj 28-vjecar dhe ka kerkuar ndihme.

Ka qene ora 3.45 e mëngjesit, kur pas telefonates, policia ka mberritur me urgjence, por djali kur ka pare karabinieret ka tentuar te dale me vrap dhe ka reaguar dhunshem ndaj tyre.

droga

Policia e ka ndaluar dhe me pas ka bere kontroll ne banese. Ne dollapin e dhomës së gjumit u gjet e fshehur 1 kg marijuanë dhe katër peshore.

Djalit i kane vene prangat, nderkohe qe edhe vajza nuk shpetoi paq. Kontrolli zbuloi se ajo kishte qene e debuar me heret nga Italia dhe ishte kthyer ne menyre te parregullt. Policia beri shoqerimin e saj ne komisariat ku do te pergjigjet para drejtesise per shkeljen e ligjit.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje