Pranga grekut në Turqi për trafik emigrantësh

Turqi – Arrestohet një grek për kontrabandë emigrantësh nga brigjet turke.

Greku, qw duhet tw ketw qwnw nga Mytilene, ka mbwrritur në brigjet turke të Lesvos gjatë natës për të marrë dhe transportuar 20 migrantë iranianë pwr në brigjet greke.

Arrestimi i një greku, një kontrabandist migrantësh u krye nga rojet bregdetare turke, sipas Mass Media të Turqisë. Mediat turke gjithashtu kanë postuar video nga arrestimi i tij.

Greku tashmw i arrestuar kishte një varke me shpejtësi të lartë me dy motorë prej 300 kuajsh, dhe kishte arritur tw merrte nw bord tw varkës 20 iranianë, por kur u përpoq të linte brigjet turke për në Lesvos, rojet bregdetare turke përgjuan varkën e tij, duke arrestuar atw dhe 20 migrantët. 

Be the first to comment

Lini një Përgjigje