Vetvaret në burgun e Kordhalosë 40 vjeçari shqiptar

Greqi – Vetëvaret një i burgosur shqiptar në burgun Koridhalosë në Greqi.

Shqiptari 40-vjec, ishte i paraburgosur për “tentativë vrasje” për një të afërm të tij. Policia në vendngjarje vijon hetimet.

Mësohet se në këtë burg ka shumë shqiptarë sidomos nga Fieri dhe Berati

Ky është një njeri me origjinë shqiptare, i cili u arrestua për vrasje në tentativë në New Anchialos Magnesia këtë verë. Burri u gjet nga zyrtarë të burgut, të varur në një litar, kanë pohuar mediat greke

Be the first to comment

Lini një Përgjigje