Vendimi Bundestagut, Meta: Rreflektim për të zgjidhur krizën

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas vendimit të Bundestagut gjerman që vendosi celjen e negociatave me Shqipërinë, por me kushte.

“Falenderim i veçantë Bundestagut, veçanërisht grupit CDU-CSU për angazhimin e tyre serioz në mbështetje të integrimit të Shqipërisë!🇦🇱🇩🇪🇪🇺
Tani urgjent të punohet për zgjidhjen e shpejtë të krizës së rëndë politike dhe plotësimin e 9 kritereve të qarta!
Po të ishin dëgjuar këshillat e tyre në kohë, sot do të kishim marrë një vendim pa kushte ashtu si Maqedonia e Veriut.
Reflektim serioz për t’i dhënë Shqipërisë një mundësi reale, jo imagjinare!
Urime Maqedonisë së Veriut!” – shkruan Meta.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje