Noka: Tahiri i ka përgjuar të gjithë, dhe ambasadat e huaja

Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë përfshirë edhe një pjesë të Ambasadave të huaja në Tiranë.

Këtë pohim e bëri ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka, gjatë një intervistës së tij në Top Talk.

Zyrtari i Partisë Demokratike tha se me këto përgjime Tahiri kontrollon “Shefin e Madh”, që Noka nënkupton Edi Ramën.

Ish-ministri i Brendshëm demokrat foli edhe për kapjen e ambasadorëve.

Ai aludoi se ish-ambasadorja e BE-së, Romana Vllahutin, ka në Tiranë një rezidencë që kushton 1.6 milionë euro të financuar në mënyrë të dyshimtë.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje