KUR POLICIA MERRET ME PASOJAT DHE JO ME SHKAKUN

Nga ASLLAN DOGJANI – Kater persona te plagosur me mjete te forta dhe nje i plagosur me armen e zjarrit qe i merret policit brenda spitalit e Fierit eshte rezultati i perleshjes fizike mes dy familjeve ne Levan!

 Nje kasaphane e vertet qe ka terrorizuar jo vetem qytetare e Fierit perfshire dhe te semuret ne spital por ne te gjithe Shqiperine duke perhapur pasiguri, panik, frike, ankth …. Ky lloj terrori eshte perditshem, nje dite me pare ne Vlore qellohet mesuesi me pistolete ne shtepine e vete, vritet ish polici ne Tirane …. Vetem ne muajin gusht jane disa te vrare me arme zjarri pa mar ne analize punet e tjera si grabitje, kercenime, rrembime qe jo pak pasoja lene ne jeten e perditshme tek qytetaret shqiptare.
Keto jane pasojat qe ne shohim dhe ajo cfare ne degjojme nga komunikatat e policise menjehere pas ngjarjeve dhe eshte fajsimi i viktimave se mund me precedent penal, se viktima ka qene i denuar per vrasje, eshte mar me trafik droge e lloj mundësimi

Vetëm për dy familjet ne Levan te Fierit qe u perleshen fizikisht, sigurisht qe do degjojme nga policia se nuk ka qene konflikt i castit por konflikti ka degjeneruar dhe natyrisht do te fajsohet njera pale ose te dyja dhe kjo behet vetem per opinionin publik per te ditur idene e preceptimin tek qytetaret ai me mire ja paskan bere se kane vrare se paska qene Njeriu me i keq, qenka mar me pislliqe etj etj .. Keshtu si e keni par te perdorin njeri – tjetrin dhe harrohen duke bere qe policia ju merret vetem me pasaojat pa u marr ne kohe me theksin e tregimin e gomave. 

Deri sa policia do merret vetem me pasojat e jo me shkakun, sigurimin e gomave situata do shkoj edhe me keq, pasiguria, terrori, paniku do te jete me i madh dhe shqiptaret do ta braktisin vendin e gomave ….

Por pse kjo gje?


Pse kemi arritur tani deri ne kete pike? 


Kujt i intereson kjo pasiguri ne vendin ton? 


Një shitës ky i butë? A behet vendi yne? 


Si behet? 


Sigurisht se une kam pergjigje per cdo pyetje por do kisha deshire te degjoja opinionin tuaj

Be the first to comment

Lini një Përgjigje