Liga e Kampionëve/ U hodh shorti, u kompletuan grupet

Është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve në Monaco

Barcelona është në grupin më të vështirë, grupin F, pasi që aty është edhe Borussia Dortmund dhe Inter. Autsajder në këtë grup pritet që të jetë Slavia Praga.

Kampioni Liverpool është në grupin e me Napolin dhe Salzburgun. Liverpool do të këtë punë edhe me Genkun e Belgjikës në grupin E.

Ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve do të luajë në më 17 dhe 18 shtator.   /GazetaExpress/

Grupet

a. PSG, Real Madrid, Club Brugge, Galatasray

b. Bayern Munich, Tottenham, Olympiakos, Crvena Zvezda

c. Manchester City, Shakhtar Donetsk, Dinamo Zagreb, Atalanta

d. Juventus, Atletico Madrid, Bayer Leverkusen, Lokomotiv Moska

e. Liverpool, Napoli, Salzburg, Genk

f. FC Barcelona,  Borussia Dortmund, Inter, Slavia Praga

g. Zenit San Petersburg, Benfica, Leipzig

h. Chelsea FC, Ajax, Valencia,  Lille

Be the first to comment

Lini një Përgjigje