Marotta – Wanda-s: Askush s’i ka thënë Icardit të qëndrojë!

Pas deklaratave të Wanda Nara-s në emisionin “Tiki Taka”, ka reaguar drejtori sportive i zikaltërve, Giuseppe Marotta në lidhje me situatën e Mauro Icardit: “Ne i morëm komentet e Wanda Nara me pak acarim, si për kohën, ashtu edhe për metodën që u shpreh. Gjithashtu mohoj kategorikisht se dikush në klub i tha Icardit të qëndrojë te Inter, veçanërisht jo presidenti Steven Zhang.

Strategjia që Inter ka marrë është e saktë dhe ne e kemi komunikuar qartë në kornizën e duhur kohore. Ne do të vazhdojmë kështu deri në fund dhe askush te Inter nuk mund ta ndryshojë këtë qasje të përbashkët që mbështetet nga të gjithë”. Mauro Icardi as nuk ishte në stol mbrëmjen e sotme në fitoren 4-0 ndaj Lecce-s.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje