Zjarr në Peshtan, digjen 300 rrënjë ullinjë

Fier – Një zjarr ka rënë në fshatin Peshtan të Fierit.

Një zjarr i madh ka përfshirë ullishtet në fshatin Peshtan të Fierit. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur zjarrfikësit e Fieri dhe të Patosit si dhe forcat e Policisë. Ndërkohë që po punohet për shuarjen e zjarrit, 300 rrënjë ullinj deri tani janë shfarosur.Video Player

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrëfikëse të Patosit dhe Fierit, të cilat po punojnë për fikjen e flakëve.

Mësohet se deri më tani janë djegur rreth 300 rrënjë ullinj.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje