Stili i flokëve që jua bën fytyrën t’ju duket më e hollë

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Çdo herë që i lidhni flokët, forma e fytyrës qëndron e njëjtë dhe fokusi i njerëzve mbetet në nivelin e syrët.

Por, kur i lidhni flokët lart në stil bishti, flokët do të jenë në linjë diagonale me mollëzat, duke bërë që sytë e tjerëve të shikojnë më lart dhe kësisoj krijohet iluzioni i një forme tjetër më të përsosur të fytyrës, transmeton Telegrafi.

Garret Markenson, stilist i flokëve dhe pronar i Reverie, ka ndihmuar Cosmopolitan të dëshmoj se çfarë ndryshimi sjell lidhja e flokëve mbrapa me bisht.

Më poshtë, i keni fotografitë ku mund t’i shihni dallimet dhe rezultatet e mahnitshme. Me stil të tillë të flokëve fytyra juaj do të duket menjëherë më e hollë dhe forma e saj më e mirë, e veçanërisht nga profili. /Telegrafi/

Be the first to comment

Lini një Përgjigje